Výborná správa: Hypotéka pre mladých od apríla dostupnejšia!

Nedávno som v článku „Nový montovaný dom: stavať teraz alebo ešte počkať?“ uviedol ako jeden z dôvodov na začatie výstavby už túto jar fakt, že hospodárska stagnácia na Slovensku môže postupne viesť k ďalšiemu poklesu maximálnej príjmovej hranice pre získanie štátnej bonifikácie hypotekárneho úveru. Inými slovami: štátny príspevok pre mladých budú môcť s postupom času získať len ľudia s čoraz nižším a nižším príjmom.
Nakoniec sa podmienky na získanie štátneho príspevku pre mladých môžu zhoršiť natoľko, že sa bude dať využiť maximálne na rekonštrukcie starých bytov a domov a už vôbec nie na výstavbu nového nízkoenergetického domu.
Túto hrozbu považujem naďalej za reálnu, avšak túto jar sa na nás ešte usmialo šťastie. Podľa posledných zverejnených odhadov analytikov je možné, že od apríla vzrastie horná hranica priemerného hrubého mesačného príjmu pre kvalifikáciu na bonifikáciu až o 132€!
Znamená to, že posunutie hornej hranice z 999,7€ na 1132€ v prípade jedného žiadateľa a až na 2264€ v prípade manželov. Viac podrobností ako aj modelový príklad, koľko môžete ročne so štátnym príspevkom pre mladých ušetriť nájdete tu.
Skúste preto zvážiť, či sa budú mimoriadne výhodné podmienky od apríla do júna vzťahovať aj na Vás. Ak áno, je to ideálna šanca využiť krátkodobo zvýhodnenú ponuku bánk na dlhodobý benefit pri financovaní nového domu na mieru.

S pozdravom,

Ing. P. Deák

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: