21 dôvodov, prečo bývam v rodinnom dome – Rodinný dom

21 dovodov

Pred pár rokmi sme s manželom stáli pred otázkou – dom alebo byt? Vyhral dom a neľutujem, práve naopak, odporúčam kde len môžem, pretože:

 

Je to zdravé – odkedy bývame v dome, schudla som tri kilá. Rodinný dom máme 2x väčší ako bol byt a teda aj cesta do chladničky je 2x dlhšia. A viac som aj na čerstvom vzduchu. Kým v byte som sa musela prezliecť z teplákov do riflí a prejsť 5 pochodí aby som sa von vôbec dostala, v dome vybehnem von spokojne aj v teplákoch a kedykoľvek sa mi zachce… nehovoriac ani o tom, že vlastná záhrada za oknom priam volá, aby som z domu častejšie vyšla.

 

Záhrada – keď máte deti, záhrada je na nezaplatenie. Žiadne stresy z rozbitého skla v pieskovisku, len voľnosť na beh a hry, a opäť raz – viac pobytu na čerstvom vzudchu. A ak aj deti nemáte, na záhrade sa môžete realizovať tými najrôznejšími spôsobmi – od pestovania rastlín a chovu domácich miláčikov, po záhradné oslavy s priateľmi.

 

Vlastná zelenina/ovocie – ak máte k prírode vzťah, určite si niečo dopestujte. V dnešnej dobe, keď už takmer nevieme, čo v potravinách máme… A navyše, ten pocit, keď odtrhnete svoju prvú voňavú domácu jahodu je neopísateľný!

 

Nikto vám neobsadí parkovacie miesto – nech prídete domov v akúkoľvek dennú či nočnú hodinu, vaše miesto je voľné 🙂

 

Garáž – ak sa rozhodnete postaviť si k domu garáž, okrem ubytovania pre auto sa vám pravdepodobne osvedčí aj ako sklad všetkých možných aj nemožných vecí, ktoré „sa ešte niekedy určite zídu“

 

Súkromie – deti môžu dupotať, skákať aj do noci trénovať na husle, nikto vám nepríde klopkať na dvere, aby stíchli

 

Nevytopia vás susedia – a ani vy ich… nech už sa prihodí čokoľvek, škodu spôsobíte len vlastnému majetku.

 

Viete, za čo platíte – v byte sa všetci nájomníci musia skladať na údržbu spoločných priestorov, elektrinu aj do výťahu, pravidelne prispievať do fondu opráv… a ak raz príde na to, že bývate na vrchnom poschodí a strecha kvapká, musí schváliť celý panelák, kedy a či vôbe sa tá strecha bude opravovať. V dome platíte to, čo reálne spotrebujete a aj peniaze, ktoré treba investovať do prípadných opráv, stále ostávajú len u Vás doma, vo Vašom majetku.

 

Odkladací priestor – toto hádam nepotrebuje komentár, odkladacieho priestoru nikdy nie je dosť!

 

Dve kúpelne – ak Vás je doma viac, určite to oceníte. Napríklad ráno nebudete musieť čakať, kým sa pubertálny člen domácnosti dokonale vystrojí. A do jednej schováte práčku s košom na špinavú bielizeň, do druhej zas veľkú vaňu a môžete si vychutnávať domáci wellness bez toho, aby Vás trápil pohľad na to, čo ešte treba urobiť.

 

Kozub – ďalšia z vecí, ktoré v byte nehrozia. Ale tá romantika, keď vonku husto sneží a Vy sa spokojne ohrievate pred kozubom so šálkou teplého čaju v ruke…
Všetko vo vlastnej réžii – sami si určíte, na ktorú svetovú stranu budú smerovať okná, aké budú veľké izby, aká bude kuchynská linka… pri kúpe bytu toľko možností nie je.

 

Ste jediným majiteľom nehnuteľnosti – vlastniť nehnuteľnosť je vždy fajn. V prípade domu je to však možno lepšie už len z toho dôvodu, že ste jediným majiteľom a nedelíte si bytový dom s ďalšími ľuďmi.

 

A prečo práve v 3M Dome?

 

Pevná cena stavby – v cene montovaného domu sú započítané náklady na materiál a takisto sa dá lepšie predpokladať čas trvania výstavby, tým pádom aj presnejšie odhadnúť náklady na cenu práce. Preto sa kalkulovaná cena prakticky nelíši od ceny na výslednej faktúre.

 

Rýchly priebeh výstavby – trvanie výstavby montovaného domu je niekoľkokrát kratšie, takisto preto, že sú jednotlivé dielce už pripravené a tiež preto, že sa stavia „na sucho“

 

Stavba bez stresu – už z vyššie spomenutých dôvodov Vás zo sna nebudú budiť myšlienky, čo sa ešte môže predražiť a pokaziť.

 

Energetická úspornosť – montované domy mávajú štandard nízkoenergetických, čo znamená nižšie náklady na kúrenie, a to sa samozrejme odrazí na nižších účtoch za energie.

 

Viac priestoru a väčšie izby – obvodové múry sú oproti tehlám tenšie, tým pádom ako bonus získate o čosi viac úžitkovej plochy

 

Jediný mokrý proces je základová doska – tým odpadá sezónnosť výstavby, dom nepotrebuje „odstáť“ aby preschli múry, po stavbe sa môžete nasťahovať.

 

Takže prečo bývať v dome? Lebo sa v ňom býva dobre! 🙂

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: