Najčastejšie pýtané otázky – F.A.Q.

1. Staviate len katalógové domy?

V našej výrobni Vám vieme vyrobiť akýkoľvek dom. Či je to dom na mieru od od nášho Architekta, alebo máte Vášho osobného architekta. Tiež nám môžete poslať pôdorys katalógového domu od projekčných kancelárií. Taktiež si môžete vybrať z nášho katalógu, ktorý sa nachádza tu: Katalóg Domov. Každý z katalógových domov sa dá upraviť podľa Vašich predstáv.

2. Akú technológiu výstavby používate ?

Používame unikátnu certifikovanú technológiu ľahkej oceľovej konštrukcie 3M Dom, ktorou sa môže pochváliť  už cez 570 spokojných zákazníkov. Touto technológiou vieme stavať budovy do výšky siedmich poschodí. Táto konštrukcia vydrží zemetrasenie stupnici Mercalli 7. Je extrémne bezpečná voči požiaru (prehorenie do 1h:30min). Test odolnosti voči požiaru si môžete pozrieť tu: Odolnosť voči požiaru. Používame Difúzne uzavretý systém, ktorý zabraňuje, aby sa dostala akákoľvek vlhkosť do vnútra stien. V stenách domov 3M Dom nie sú žiadne pliesne a tepelno-izolačné vlastnosti sú zachované aj po desiatkach rokov bývania. Dokonalou izoláciou základov a stien a strechy zabraňujeme vzniku tepelných mostov. Dokonalosť zabezpečujeme Blower Door testom a infrakamerou s ktorou odstraňujeme všetky nedokonalosti.

3. Môžete nám zaceniť projekt ?

Samozrejme. Vieme Vám vypracovať transparentnú cenovú ponuku podľa základného Štandardu Optimum. Cenová ponuka je dosť podrobná. Viete presne za čo platíte. Viete čo bude stáť Hrubá stavba, Holodom, ale aj Dom na kľúč.  Požiadať o cenovú ponuku môžete vyplnením tohto dotazníka tu.

 

4. Od čoho sa odvíja cena domu ?

Cena sa odvíja od niekoľkých faktorov. Prvým faktorom je zložitosť projektu. Čím zložitejší a členitejší dom chcete mať, tým Vás dom bude stáť viac. Nedá sa vždy pozerať len na vnútornú rozlohu domu a na základe nej porovnávať ceny domov. Taktiež sa cena odvíja od použitých interiérových materiálov. V našej štandardnej cene sú zahrnuté kvalitné materiály, ktoré nechceme meniť z dobrého dôvodu. Chceme, aby sa Vašim 3M domom, mohli chváliť ešte aj Vaše vnúčatá. Staviame hlavne domy na mieru a tak, aby sme sa vedeli zmestiť do Vášho rozpočtu. Výstavba rodinného domu je celkom náročný projekt na z manažovanie. Ale 3M Dom Vám postavia majstri s viac ako 15-ročnými skúsenosťami a s viac ako 570 realizovanými stavbami a tento fakt v cenách zohľadňujeme.

5. Kedy a kde robíte obhliadky domov ?

Obhliadky robíme hlavne v okolí Bratislavy kde máme hlavné pôsobenie. Stretnutie a obhliadku si môžete dohodnúť tu…

6. Ako to urobiť, keď vlastníme byt a chceli by sme ho vymeniť za dom ?

Jedným z dobrých spôsobov, ako túto situáciu ľudia riešia, je založenie starého bytu v banke, kde Vám následne poskytnú úver na Váš nový dom. Po presťahovaní do Vášho nového domu, môžete ťarchu z bytu preniesť na nový dom. Následne byt môžete predať a vyplatiť banke úver. O toto všetko sa postará hypotekárny špecialista, ktorý poskytuje poradenské služby iba pre našich zákazníkov úplne zadarmo. Ak by ste si priali, tak Vám vieme pomôcť aj s predajom bytu. Využite tieto služby zadarmo, kontaktujte nás na tel. čísle: 0917 869 834, alebo email:  [email protected]

7. Obsahuje cena aj základovú dosku ?

Áno, všetky naše ceny v prevedení domu na kľúč obsahujú základovú dosku. A nielen dosku. V cenových ponukách rátame s dopravou aj DPH.

8. Ako dlho trvá výstavba a aký je časový harmonogram?

Výstavbu rodinného domu môžeme rozdeliť na 2 fázy. 1. fáza je príprava na výstavbu ( príprava projektu, Komunikácia s úradmi, vybavovanie financovania, príprava zmlúv). Toto všetko môže trvať cca 4 mesiace. Ak zvládnete prípravu skôr, tak je to bonus pre Vás. 2. fáza je samotná výstavba. Samotnú výstavbu garantujeme do 110 pracovných dní.

9. Aká je energetická náročnosť týchto domov ?

Štandard Optimum spadá do kategórie nízkoenergetického domu kategórie A. Tento štandard pravidelne dosahuje hodnoty od 35 kwh/m2 – 50kwh/m2. Avšak tieto hodnoty sú závislé aj na oblasti, kde je tento dom postavený. Viac informácií o tom, ako sa dajú merať tieto hodnoty sa dočítate v tomto článku… Mýty a fakty o nízkoenergetických domoch I.

11. Aká je kvalita použitých materiálov ?

Kvalita použitých materiálov spĺňa najvyššie štandardy. V žiadnom prípade nejdeme cestou  najlacnejšej firmy, ktorá používa nekvalitné materiály. Niektorí z našich subdodávatelľov:

12. Koľko máte postavených domov ?

Nízkoenergetické domy na kľúč staviame od roku 1998. Konkrétne na domy z oceľovej konštrukcie sme sa začali špecializovať v roku 2001. Od tejto doby sme uskutočnili výstavbu cez 570 takýchto domov.

13. Aké sú vlastnosti stien ?

O vlastnostiach našich stien sa môžete dočítať v tomto článku: Mýty a fakty o nízkoenergetických domoch II.

14. Aké výhody a nevýhody majú domy z oceľovej konštrukcie ?

Tabuľka - 3M Dom

15. Aké záruky ponúkate ?

Na všetky použité materiály sa vzťahuje štandardná záruka výrobcu. Na konštrukciu a strechu domu dávame 30 ročnú garanciu.

Mám ďalšiu otázku