Rodinné domy z oceľovej konštrukcie?

Stavebné materiály sa po stáročia menili a vyvíjali. Ľudia si zo začiatku stavali obydlie z dreva, neskôr najmä z kameňa. Domy sa postupom času začali stavať z hliny, kde už dominovali strechy zo slamy a drevených častí. Nakoniec sme sa dopracovali k betónu a keramickej škridle. V posledných rokoch sa rodinné domy z oceľovej konštrukcie osvedčili ako nastupujúci krok v stavebnej „evolúcii“.

Poďte sa pozrieť ako sa 3M Dom stavia:

A ako vyzerá 3M Dom keď už je hotový?

 

 

Dnešná podoba stavieb s ľahkou konštrukciou sa v strednej Európe používa len 15 rokov. Tento región je poznačený silným konzervativizmom. Kým napríklad v Nemecku dosahuje podiel ľahkých stavieb na celkovom počte domov 40-50 percent, u nás je to menej ako 10%. Z roka na rok sa ale zvyšuje počet ľudí,  ktorí sa rozhodnú dôverovať ľahkým konštrukciám.

Čo môže byť príčinou tohto nárastu?

Tepelná izolácia je pre užívatelov čoraz dôležitejšia. Naša zateplovacia technológia ušetrí ročne až 30-50% nákladov. Kvôli tenkým stenám sa zvyšuje úžitkový priestor o 5-7%. Izolácia umožnuje nielen ochranu pred zimou, ale udržiava vo vnútri príjemnú klímu aj počas horúcich letných dní. Preto sú naše domy klasifikované ako nízkoenergetické domy.

 

Stavby z ľahkej konštrukcie sprevádza veľa nedorozumení. Napríklad, že ich odfúkne vietor, udrie do nich blesk, že vŕzgajú, nemajú stabilitu, majú tepelné mosty a pod. Iný názor majú odborníci, stavební inžinieri. Po celom svete sa už viac ako 200 rokov stavajú mrakodrapy, mosty a továrne, ktoré majú podobnú konštrukciu, ako naše montované rodinné domy. Nech vyberieme hocijaký materiál, stavať sa dá zle aj dobre. Päťsto spokojných klientov Vám pomôže uskutočniť správnu voľbu, aby ste si tiež mohli užívať pohodlie domova v modernom, ekologickom a úspornom dome.

Mám na Vás otázku