Montované domy a povodne

montovaný dom a povodneTento rok bol na povodne ozaj „štedrý“. Údajne 500 ročná voda. Pri pozeraní televízie sa Vám určite stavali vlasy dupkom pri pomyslení, že by sa to stalo Vám. Nie je to nič milé ani príjemné. Ale čo keď sa to stane Vám? Čo robiť, ak máte pozemok v záplavovej oblasti?

 

Pocit strachu z toho, že Váš dom táto udalosť poškodí a následne bude neobývateľný a môže spadnúť, je úplne opodstatnený.

 

Čo takáto udalosť spraví s montovaným domom? Čo to môže urobiť s murovaným domom? Čo to urobí s 3M Domom?

 

Pre záujemcu, ktorý sa zaujíma o montované domy je toto v našich podmienkach veľmi dôležitá informácia, na základe ktorej môže urobiť rozumnejšie rozhodnutie.

 

Je pravda, že drevo sa s vodou veľmi nemá rado. Pri styku s touto životne dôležitou kvapalinou ju do seba vsiakne. Napučí a môže porušiť statiku domu. Po takejto udalosti si musíte k domu určite zavolať statika, ktorý pozrie, či to dom vydrží, alebo sa bude musieť zbúrať.

 

Murovaný dom je na tom určite lepšie. Pri menšej záplave sa nemusí nič stať. Dom sa vysuší (úplné vysušenie trvá aj rok, pokiaľ si nekúpite strojové vysušenie) a môžete pokojne bývať ďalej. Samozrejme, za ten rok sušenia Vás ešte potrápia plesne a podobné neduhy vlhkého prostredia. Avšak pri dlhodobejších záplavách a silnejšom prúde sa môže taktiež porušiť statika domu a je potrebné zavolať odborníka, aby vyhodnotil stabilitu domu.
Radostne pre Vás, ale aj pre nás, sa môže 3M dom pochváliť výbornými výsledkami v tejto nezávidenia hodnej situácii. Dvakrát žiarovo pozinkovaná oceľová konštrukcia je priam stvorená do povodňových oblastí. Povodne trvajú maximálne jeden, dva týždne čo je čas, za ktorý sa obal oceľovej konštrukcie za žiadnych okolností nestihne porušiť. Statika zostane neporušená a Vy môžete mať istotu, že v domčeku budete bývať aj ďalšie roky.

 

Je pravda, že voda sa dostane do stien, kde je minerálna vlna, ktorá stráca pri styku s vodou svoje izolačné schopnosti a trvalo by veľmi dlho, kým by sa vysušila. Ale práve výhoda 3M domu je, že Vám dokážeme celý domček dať do poriadku do dvoch dní. Vlhkú minerálnu vlnu vyberieme. Vnútro vysušíme a naspäť vložíme novú suchú minerálnu vlnu. Ak budete mať dobrú poistku, s ktorou by ste v záplavovej oblasti mali rátať, tak za túto službu zaplatí namiesto Vás poisťovňa.
Ak teda bývate v záplavovej oblasti, tak môžete zvážiť riziko napučania dreveného domu, dlhé vysúšanie a riziko porušenia statiky u murovaného domu, alebo pôjdete na istotu, vyberiete si oceľový dom, ktorý bude tak isto pevný aj po záplavách a do úplného poriadku Vám ho vieme dať do dvoch dní.

S pozdravom

Adam Debnár

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: