„Dom na mieru – na čo nezabudnúť !“

Jednou z najväčších výhod stavania domu na mieru je, že začínate s čistým štítom. Spojíte všetky sily s Vašim staviteľom a architektom a môžete vytvoriť domov presne podľa Vašich predstáv. Nemusíte sa starať o veci, ako búranie priečok, prerábanie elektrických či vodovodných rozvodov. Nie je ešte čo prerábať. Pre mnohých z nás  je stavanie domu celoživotná investícia. Práve to je dôvod, prečo urobiť všetko na prvý krát poriadne, aby ste nemali neskôr ťažkú hlavu z prípadných prerábok.

Vo Vašom novom dome je niekoľko miestností, ktorým by ste mali venovať trocha viac pozornosti. Sú to miestnosti, ktoré ľudia prerábajú najčastejšie.  Patrí sem kuchyňa a kúpeľňa. Investície do týchto dvoch miestností zdvihnú hodnotu Vášho domova tak, ako žiadne iné. Sú to jedny z najpoužívanejších izieb v celom dome.

Prečo hovoríme o prerábaní, keď zvažujete stavať  dom na mieru? Pretože, keď si idete postaviť dom na mieru, tak máte príležitosť urobiť správne všetko na prvý krát. Tieto dve izby, vrátane ich stavebných súčastí, nábytku, spotrebičov a vybavenia, sú zároveň aj najdrahšie zo všetkých izieb. Logicky z toho vyplýva, že by mali byť postavené tak, aby ste ich nemuseli o niekoľko rokov zbytočne prerábať.

Avšak mať všetko dobré na prvý krát je často krát ilúzia. To čo sa Vám zdá dnes dokonalé o päť – desať rokov bude vyzerať, ako stará bárka. Človek sa časom mení. Menia sa jeho zvyky a pohľady na život. Menia sa taktiež trendy v bývaní. Ak patríte k ľuďom čo tieto trendy sledujú, tak budete prestavovať častejšie. A to sú ďalšie náklady, s ktorými musíte počítať.

Práve tu prichádza užitočnosť montovaných domov z oceľovej konštrukcie, ktorých konštrukčný systém zabezpečuje jednoduché rozmontovanie konštrukčných prvkov. Zväčšenie kuchyne, alebo rušenie priečok nebolo nikdy také jednoduché, ako je tomu teraz. A to všetko bez veľkého odpadu, špiny a za zlomok ceny, ako u iných stavebných materiálov. Materiály sa dajú znova použiť, prípadne recyklovať čím prospejeme nielen našej peňaženke, ale šetríme aj našu prírodu, ktorá to dnes veľmi potrebuje.

Ak by sme teda pripustili, že by ste sa  na ten prvý krát netrafili, s montovaným domom sú neskoršie prestavby oveľa jednoduchšie, lacnejšie a ekologickejšie.  Je to jedna zo zásadných výhod, ktorá hovorí ÁNO montovaným domom z oceľovej konštrukcie.

S pozdravom

Adam Debnár

 

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: