Aká by mala byť cena domu na kľúč ?

2013-11-26_1513

Ak Vám poviem, že dom s rozlohou 100m2 môže stáť 75 000 EUR, 105 000 EUR, ale aj 200 000 EUR, tak sa možno spýtate, ako je to možné? Dokonca na pohľad dva rovnaké domy môžu mať absolútne inú cenu. Pri výstavbe domu je cenotvorba o čosi zložitejšia, než pri kúpe auta. Lebo na cenu vplývajú nasledovné hlavné premenné:

Druh pozemku: Nepodceňovať vlastnosti pozemku. Pozemok, ktorý je súčasťou kopca, môže mať nádherný výhľad, ale výstavbu môže predražiť aj o 30%. Prečo? Do kopca sa musia robiť rozsiahlejšie terénne úpravy a taktiež základy musia byť úplne iné ako na rovnom ideálnom pozemku.

Pôdorys domu: Čím zložitejší pôdorys, tým viac práce a viac použitého materiálu. Pôdorys taktiež vplýva na statiku domu, ktorá zase ovplyvňuje cenu.

Statika domu: Statiku domu stanovuje certifikovaný profesionál – statik. Stanovuje, akým spôsobom sa majú riešiť zlomy, preklady, strechy, krovy, osadenie okien a dverí a podobne. Výstavba 3M Domov prebieha výlučne na základe presných statických výpočtov a podkladov v súlade s cieľom zabezpečiť kvalitné a trvácne bývanie. Samozrejme, pri komplikovaných zlomoch, previsoch striech a ďalších detailoch musí statik navrhnúť špeciálne postupy, ktoré potom dvíhajú cenu domu.

Veľkosť domu: Samozrejme aj veľkosť vplýva na cenu. Ale nie vždy. Ak si vyberiete zložitý dom s obytnou plochou 100 m2, tak Vás môže vyjsť aj o 20% viac než 100 m2 dom s jednoduchým pôdorysom.

Dekorácie: Rozdiel v cene môže byť výrazný, ak si dáte namiesto jednoduchej dekoratívnej omietky na fasádu mramorový obklad. Alebo namiesto pozinkovaných rín použijete medené. Obdobne to platí aj o dokončovacích materiáloch v interiéri.

Hrúbka izolácie: Ak chcete dostať dom do pasívneho štandardu, tak Vám nestačí izolácia o hrúbke 25 cm, ale musíte počítať minimálne s hrúbkou izolácie 35cm. No a, samozrejme, dodatočný materiál stojí dodatočné finančné prostriedky.

Vykurovanie, vzduchotechnika: Zavedenie elektrického termokáblového vykurovania je podstatne lacnejšie než zavedenie plynového kúrenia. Ďalej existujú rôzne nové technológie ako rekuperácia, tepelné čerpadlá či iné, ktoré patria medzi nadštandardné vybavenie.

Druh strechy a krovu: Plochá strecha, pultová, sedlová, či vaľbová. Tradičný krov, či väzníkový. Každá z týchto kombinácii má svoje výhody aj nevýhody a tiež inú cenu. Cenové rozdiely jednotlivých riešení sa môžu pohybovať v tisíckach eur.

Druh okien: Môžete mať výborné tepelno-izolačné vlastnosti stien, ak sa rozhodnete šetriť na oknách, urobíte veľkú chybu. Okná sú najnáchylnejšie na únik tepla. Takže je lepšie si za okná priplatiť, inak Vaše dobre zaizolované steny nebudú mať žiaden význam.

Skúsenosti majstrov: Po dobrých majstroch je veľký dopyt, pretože ich je málo. Majú veľa skúseností. A tak ako v každej inej sfére, lepší majster si pýta vyšší plat.

Manažment výstavby: Spoločnosť 3M Dom, to nie sú len majstri na stavbách, ale rozsiahly tím ľudí, ktorý zabezpečí, že výstavba prebieha hladko, bez vád a načas. Tak isto zodpovedáme Vaše otázky, poskytujeme rady, konzultujeme jednotlivé riešenia, aby Váš vysnívaný dom bol naozaj taký istý v skutočnosti, ako ho vidíte vo svojich predstavách.

Sprevádzame klientov pri výbere materiálov v interiéri,vytvoríme im vnútorný interiérový dizajn, pomáhame s úverovým procesom, poskytujeme odporúčania vo veciach konania so stavebným úradom a ďalšími inštitúciami. Zjednodušene… robíme za Vás všetko, aby Vy ste sa mohli len spokojne prizerať, ako nový domček rastie a po 4 mesiacoch sa môžete smelo nasťahovať.

Výstavba domu nie je jednorázový nákup. Je to Váš životný projekt s ktorý vyžaduje veľkú pozornosť. Na Vašom dome bude pracovať tím 54 ľudí. Každý človiečik má minimálne 10 ročné skúsenosti a každá jeho úloha je prísne kontrolovaná. Aj preto kvalita našich stavieb je na vysokej úrovni.

Koľko môže stáť Váš budúci dom na kľúč?

Približnými cenami sa môžete inšpirovať v našom Novom katalógu domov tu

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: