7 vecí, do ktorých sa oplatí investovať pri stavbe nového domu

 

 

Ak plánujete stavbu nového domu, chcete sa určite uistiť, že svoje peniažky investujete rozumne. Kde sa oplatí utrácať? Z našich dlhoročných skúseností v oblasti výstavby a prestavby rodinných domov sme zistili, do čoho sa pri budovaní svojho príbytku investovať skutočne oplatí. Týmito investíciami navyše zvýšite budúcu hodnotu vášho domu. Preto sme pre Vás prichystali rýchly zoznam…

7 vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti pri stavbe domu

 

1 Poloha: Je pravda, že dobré pozemky s výbornou infraštruktúrou a vybavenosťou sú drahšie. Ak sa vyslovene nešpecializujete na vyhľadávanie pozemkov, ktoré sú pod trhovou cenou, ťažko nájdete niečo za výbornú cenu. Avšak treba si uvedomiť, prečo tieto pozemky toľko stoja. Väčšinou je to kvôli tomu, že majú výhodnú polohu. Blízkosť pri veľkom meste, kde je viac práce, blízkosť obchodov, úradov či školy Vám nielen uľahčia každodennú dochádzku do práce, ale aj ušetria peniaze na pohonných hmotách. Peniaze, ktoré vložíte do takéhoto pozemku, sa Vám neskôr vrátia na benzíne, ktorý by ste prejazdili pri kúpe lacnejšieho pozemku niekde na lazoch. A to nehovoríme o ušetrenom čase, ktorý nemusíte stráviť cestovaním. Takéto pozemky budú mať vždy vysokú hodnotu, a ak by ste sa neskôr rozhodli takýto pozemok predať, tak nového záujemcu nájdete oveľa rýchlejšie a dom predáte za výhodnú cenu.

 

2 Dizajn: Na Slovensku sú ľudia väčšinou toho názoru, že dizajn domu a interiéru (vzhľad domu) je celkom zbytočný. Bez dobrého dizajnu bude Váš dom lacnejší, ale môže vzniknúť niekoľko problémov.

 

  1. Nedostatočná vizualizácia Vášho budúceho domu môže spôsobiť, že Váš dom bude škaredý. Keď sa pozeráte na palety farieb a vyberáte rôzne stierky, tak si ich na svojom dome neviete predstaviť. Inak tieto farby vyzerajú v katalógu, inak budú vyzerať na Vašom dome.

  2. Vašu predstavu, ktorú máte v hlave, nedokážete vyjadriť iba slovne majstrovi, ktorý Vám bude robiť kachličky v kúpeľni. Môže sa stať, že kachličkár si to, čo mu hovoríte, vysvetlí úplne inak a kachličky uloží opačným smerom, ako ste mysleli. Prichádza ďalšie sklamanie.

 

Toto všetko je len kvôli nedostatočnej vizualizácii. Profesionálny architekt a dizajnér vie, aká farba ladí s druhou a keď urobí vizualizáciu, ktorú odsúhlasíte, tak sa majstrom pracuje veľmi ľahko. Nevznikajú žiadne nedorozumenia a nakoniec sú všetci spokojnejší.

 

Dobrým dizajnom sa zbavíte problémov v komunikovaní týchto detailov, plus budete mať krásny dom, v ktorom sa budete cítiť lepšie. Taktiež hodnota Vášho domu vzrastie a ak by ste ho neskôr chceli predať, tak to urobíte rýchlejšie a výhodnejšie než bez dobrého dizajnu a architektúry.

 

Všetci naši klienti dostávajú v každom dome exteriérový a interiérový dizajn zdarma. Aby ste boli s našou spoluprácou maximálne spokojný, rozhodli sme sa do našej budúcej spolupráce investovať tak, že každý klient tieto benefity dostáva automaticky.

 

3 Vlastná kuchyňa: Kuchyňa je najnavštevovanejšia miestnosť v celom dome. Na jej návrhu by sa mali vyblázniť hlavne ženy, pretože práve tie tam trávia najviac času. Každá správna žena túži po priestrannej, praktickej a štýlovej kuchyni, ktorou by sa mohla medzi kamarátkami popýšiť. Dobre investované peniaze do kuchyne sa Vám vždy vrátia. Či je to tým, že sa v nej bude príjemne a rýchlo variť, alebo tým, že hodnota celého domu taktiež dobrou kuchyňou vzrastie.

 

4 Obývačka: Obývačka je druhá najobývanejšia izba po kuchyni. Preto ju ľudia v poslednej dobe s obľubou spájajú s kuchyňou. Na jej veľkosti by ste pri stavbe domu nemali šetriť. Pred jej návrhom si predstavte svoju celú rodinu na oslave Vašich narodenín. Zmestia sa tam všetci? Bude dostatočne pohodlná a priestranná? Ak nie, tak porozmýšľajte, ako by sa dala táto miestnosť zväčšiť. Priestranná obývačka s výstupom na terasu môže byť skvelou investíciou do Vášho budúceho bývania.

 

5 Úchvatná kúpeľňa: Dámy, ja viem, že kúpeľňa je po kuchyni Vaše druhé kráľovstvo. Veď je to miesto, kde trávite svoj čas dosť často, aby ste sa zapáčili Vašim polovičkám. Na kúpeľni rozhodne záleží, preto si dajte pri návrhu tejto miestnosti lepší pozor. Hlavne sa nesmie zabúdať na vaňu. Vaňa by mala slúžiť hlavne na relax. Preto si vyberte takú, ktorá Vám ho poskytne najviac. Nuž a na každodennú rýchlu hygienu Vám postačí praktický sprchovací kút.

 

Tip: Dobre si zvážte, či budete kupovať rohovú vaňu. Zo skúseností Vám môžem povedať, že je to síce pekná dizajnová vec, ale nie veľmi praktická. Väčšinou sa tam človek nezmestí celý. Táto vaňa je síce široká, ale krátka. Okrem toho na jej naplnenie miniete raz toľko vody.

 

6 Na veľkosti záleží: Nemusíte stavať dom gigantických rozmerov, avšak uistite sa, či je každá miestnosť pre vaše potreby dostatočne veľká. Väčšia miestnosť bude stáť síce na začiatku trocha viac peňazí, ale určite Vás to vyjde lacnejšie ako by ste ju mali neskôr prerábať. Preto investujte dostatok času pri návrhu veľkosti miestností.

 

7 Nezabudnite na ukladací priestor: Ak patríte k zberateľom vecí, tak budete potrebovať veľa ukladacieho priestoru. Inak nie je nič sexi na veciach, ktoré sa po Vašom príbytku povaľujú a nemáte ich kam dať. Väčšina chlapov nábytku nedáva veľkú prioritu, avšak pre neporiadok môžu ľahko vzniknúť nezhody s Vašou polovičkou. Pritom stačí mať dosť úložného priestoru a takéto problémy sa nemusia vôbec objaviť.

 

Vyťažiť výhodu zo zmienených vecí je určite ľahšie pri výstavbe nového domu, avšak uplatnia sa takisto pri prestavbe starších príbytkov. Pri prestavbe niekedy získate väčšie miestnosti v prípade spojenia dvoch malých do jednej väčšej. Najprv sa však spýtajte vášho architekta, či niečo také je realizovateľné a či to dáva zmysel.

 

S pozdravom


Adam Debnár

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: