4 najväčšie prednosti 3M Domov

Každým dňom ste konfrontovaní rôznymi výrobkami z rozličných oblastí. Ale čo Vás skutočne presvedčí o kvalite konkrétneho produktu? Sú to prednosti. Ale aké prednosti musí mať produkt, ktorý si zadovážite? Možno poznáte prednosti 3M domu v prípade, ak uvažujete nad jeho výstavbou. Možno Vás lákajú, možno nie.

Poznáte ich ale všetky? Alebo sa len domnievate, že poznáte práve všetky? Rýchlosť výstavby? Lepšia tepelná izolácia? Áno aj toto sú niektoré z nich, ale tu len prednosti 3M domov začínajú.

Prísť na pozemok 7. januára a piť kávu v kuchyni 7. februára

ranná káva v montovanom dome

Jednou z vzácnych predností 3m domu je rýchlosť samotnej realizácie stavby takéhoto domu. Prečo vzácnych? Jednoducho preto, lebo sa stretnete v dnešných dňoch len s veľmi málo technológiami výstavby, ktoré by Vám zaručili hotový dom už do 5 mesiacov.

Bol to 15.január, keď chlapi z 3M dom nastúpili na pozemok. Počasie bolo našťastie pekné, ale prituhovalo ešte poriadne. Základová doska bola pripravená a vytuhnutá ešte z jesene. Zrazu sa na pozemku vynorilo 25 chlapov. A my sme mali len jedinú prosbu. Postaviť dom do jedného mesiaca. Bežne garantujú výstavbu do 3-4 mesiacov, ale my sme potrebovali 1 mesiac. Nešťastnou náhodou sme sa ocitli v situácii, že sme sa museli vysťahovať z predošlého obydlia práve do tejto doby. Viete, v dnešnej dobe je veľmi málo ľudí, čo vedia pochopiť človeka a prípadne mu pomôcť. Ale títo páni Majstri boli k nám ústretoví a urobili všetko preto, aby sme mohli bývať do 15. februára. Pätnásteho januára sme stáli na základovej doske. 15. februára sme popíjali s pánmi Esztergályosom a Pitkóm kávu v našej novej kuchyni. Ani si neviete predstaviť to šťastie a vďaku, ktorú sme cítili. – Klient 3M Dom.

Aj takto rýchlo sa dá stavať 3m dom.

Čo všetko môžete získať rýchlou výstavbou Vášho rodinného domu?

Len si predstavte fakt , že ušetríte niekoľko mesiacov dlhej výstavby. Viete, čo všetko prináša takýto ušetrený čas? Ak patríte k ľuďom čo si vedia zrátať dva a dva, tak si viete dobre predstaviť, čo všetko môže znamenať rozdiel medzi 4-5 mesiacmi výstavby a 12 či 16 mesiacmi výstavby bežnej stavby. 3M domom získate minimálne 8 mesiacov užívania domu naviac.

Týchto 8 mesiacov môže pre niekoho znamenať Viac potešenia, ktoré strávite s Vašou rodinkou vo Vašom novom domove. Pre tých podnikavejších to znamená 8 a viac mesiacov ušetreného času, ktorý budú môcť použiť na rozvíjanie ich podnikania. Každý zarobený peniaz počas tých 8 mesiacov môžete pokojne odčítať od celkovej sumy výstavby.

Ak žijete v podnájme, tak týchto 8 mesiacov môže pre Vás znamenať ušetrených napríklad aj 4000 EUR. Tieto peniaze nemusíte platiť prenajímateľovi a radšej si za ne môžete priplatiť za lepšie okná, alebo krajšiu kuchynskú linku, alebo výsadbu Vašej novej záhrady.
No a niektorí z Vás možno budú súhlasiť s výrokom: Život je príliš krátky na to aby sme čakali.

rýchla výstavba montovaného domu

Prečo výstavba 3m domov je taká rýchla?

3M domy môžeme stavať aj počas zimných mesiacov. Zimné mesiace predstavujú obdobie dlhé nato, aby ste dom mali už kompletne postavený a hotový. Prečo je tomu tak? Faktom je, že 3M dom vyžaduje z 90% len “suché” stavebné procesy. Teda okrem základovej dosky, ktorá je jediný mokrý proces v dome a musí byť pripravená ešte pred prvými mrazmi.

Taktiež umožňujú nasťahovanie ihneď a netreba čakať kým prebehne napríklad vysychanie a sadanie domu. 3M domy sú ale navrhnuté takým spôsobom, že samotné dielce majstri dokážu dať dohromady skutočne rýchlo a prakticky. Princíp je podobný ako u LEGO – praktické skladanie s výbornou presnosťou. A to kvôli tomu, že komponenty z ktorých sa dom stavia sú už vopred vypracované a pripravené hneď na výstavbu.

Plus, keď do tejto výhody zapojíte dostatočné množstvo skúsených majstrov, ktorý majú za sebou cez 620 oceľových stavieb 3M dom, tak je možné postaviť takýto dom aj do 1 mesiaca a sú prípady, kedy sa postavil dom do pár dní.. (Toto riešenie je avšak nákladnejšie z dôvodu sústredenia všetkých tímov firmy na jednej stavbe)

Prečo sa ľudia ženú stavať 3M domy?

Doba sa zmenila. V dnešnej dobe sa dá považovať každý človek, čo má prácu, ktorá dokáže uživiť jeho rodinu, za úspešného. Dobre viete, že tento úspech Vás stojí kopec námahy a driny. Ráno utekáte do práce a večer sa vraciate psychicky aj fyzicky vyčerpaný. Ste radi, že sa vôbec môžete potešiť s Vašimi deťmi a manželkou. Rozmýšľať o ročnej či dvojročnej výstavbe domu u mnohých nepripadá v úvahu. Nie je čas.

Každý úspešný manažér v dnešnej dobe vie, aká to bola drina vybudovať prosperujúcu firmu či projekt. Po 5-10 rokoch usilovnej práce pravdepodobne nemáte chuť riadiť ďalší projekt, ktorému by ste sa museli precízne venovať.

Stačí si vybrať správnu firmu, ktorá Vám pripraví nový domov do 4-5 mesiacov bez starostí.

Preto sa výstavba 3M domov na kľúč stáva takou populárnou témou medzi moderne žijúcimi ľuďmi. Predsa tá rýchlosť výstavby, ktorá šetrí nielen peniaze, ale ešte cennejší čas, je konečne dostupná pre mnohých z Vás aj pri zachovaní vysokej kvality prevedenia rodinného domu.

Ušetriť 8 000 EUR počas 10-tich rokov kúrenia bez pridanej technológie

šetrenie v montovanom dome

Mnoho ľudí túži po nových technológiách, ako tepelné čerpadlá, solárne panely, kolektory, ale úplne zabúdajú na tú najpodstatnejšiu časť. Dôkladná izolácia domu. Často si ľudia kúpia tieto drahé technologické hračky bez dôkladného premyslenia. Veľa ľudí si ako keby kúpilo deravú loď do ktorej tečie voda zo všetkých strán. Miesto toho, aby ste ju poriadne utesnili, kupujete drahé čerpadlá, ktoré túto vodu síce odčerpajú, ale vôbec si neuvedomujú za akú cenu.

Sendvičové steny kvalitne postavených 3M domov s difúzne uzatvorenou konštrukciou sú dôkladne utesnené a je o ne postarané tak, aby neprešli cez steny do domu ani kvapka nežiaducej vlhkosti a chlad. Táto výhoda si vyžaduje dôkladné prevedenie a následný Blower Door test, ktorým sa preskúša tesnosť domu. Ako taký Blower Door test vyzerá si môžete pozrieť tu:

Podľa výpočtov Slovenskej akadémii vied je rozdieľ v ročných nákladoch na vykurovanie domu s energetickým certifikátom A a C 800 EUR ročne.

Napríklad už len pri použití 15 cm minerálnej vlny, ktoré tieto domy obsahujú, plus 10cm vonkajšej izolácie polystyrénom a dokonalou tesnosťou 3M domu môžeme povedať, že sa Vám náklady na bývanie znížia minimálne o cca 45-50%. Bez použitia super technológie. To znamená, že miesto ročných 1800 EUR nákladov za bežný 150m2 dom s energetickým certifikátom C budete platiť cca o 800 EUR menej keď si dáte postaviť nízko-energetický dom. Toto isté vieme dosiahnuť aj pri dôkladnom odizolovaní tehly, alebo Ytongu avšak za pomerne vyššie náklady, koré môžete radšej investovať do kvalitnejších okien s trojsklom, alebo si zlepšiť vnútornú klímu rekuperáciou. Keď to spočítame koľko ušetríte v priebehu desiatich rokov, tak to vychádza zhruba 8 000 EUR. A ak do takéhoto domu nainvestujete a pridáte ďalšie technológie, tak sa Váš nový dom môže stať dokonca nulovým.

Nahrávacie štúdiá oceňujú kvality zvukotesnoti  stien 3M Domu

ochrana proti hluku

Iste mi každý dá za pravdu, že by sa Vám nepáčilo, ak by niekto, či už sused alebo okoloidúci nahliadal do Vášho súkromia. Nie cielene, ale tým, že Váš dom nie je dostatočne zvukotesný. Taktiež by sa Vám nepáčilo ak by ste počuli každý hlasnejší zvuk zvonka alebo krik z detskej izby.. Ďalšou z predností 3m domov je práve zvukotesnosť.

Prečo je zvukotesnoť v 3M domoch taká dobrá, že ju používajú zvukové štúdiá v Ecseku?

Moderné 3M domy už počas vývoja svojho dizajnu prihliadali aj na túto vlastnosť – získali tým ďalšiu prednosť. Táto prednosť sa rozvinula do takých rozmerov, že ju používajú aj zvukové nahrávacie štúdia po celom svete. Napríklad technológia 3M Dom je použitá v stenách nahrávacieho štúdia v Ecseku.

Poďakovať sa za túto úžasnú zvukotesnoť môžeme ekologickej minerálnej vlne, ktorú obsahujú obvodové múry, ale aj všetky vnútorné priečky 3M domu. Tento materiál sa dá nahradiť aj iným tepelným izolantom, avšak žiadny z nich zatiaľ nemá také dobré zvukovo izolačné vlastnosti v pomere cena/výkon, ako minerálna vlna. 3M domy, ktoré obsahujú minerálnu vlnu, obľubujú kvôli tejto zvukotesnosti hlavne aj ľudia bývajúci pri hlavných cestách alebo železnici.

Pozrite si tento test zvukotesnosti:Najslabší článok úplnej zvukotesnosti sú samozrejme okná a dvere, cez ktoré preniká minimálne množstvo zvuku.

Väčší priestor, viac miesta- Viac priestoru pre Vaše náradie, golfové palice či grilovacie potreby

viac priestoru

Vďaka pevným a výborným statickým vlastnostiam materiálov použitých v 3M domoch, (ako oceľ, drevo s možnosťou vyplniť steny efektívnou izoláciou, akou je 15cm minerálnej vlny a 10, 20 cm polystyrénu) vzniká z vnútornej strany domu viac obytného priestoru. Kvôli tenším stenám. V priemere to vychádza, že na 100 m2 zastavenej plochy získate cca 7 m2 navyše v porovnaní s klasickou výstavbou.

Sedem’m2 sa Vám môže zdať veľmi málo. Ale keď to hodíte do kalkulačky a vynásobíte túto plochu priemernou cenou kvalitného domu na kľúč, cca 1m2=900 eur. Na 100 m2 získavate 9.000 € zdarma! A to sú celkom pekné peniaze, ktoré môžete ušetriť, ak sa rozhodnete postaviť si kvalitný 3M dom.

Neviditeľné výhody 3M domov

Ak sa ocitnete v hotovom a kvalitne vystavanom 3M dome, tak na prvý pohľad nebudete vedieť či sa nachádzate v klasickom murovanom, alebo modernom kvalitnom 3M dome. Tieto výhody uvidíte neskôr tým, že Vám počas 10 rokov na účte zostane nejaké to euro navyše plus zostane Vám kopec času, ktorí tiež akosi nevidíme, ale predsa tu je.

O koľko Vám teda zostane viac peňazí na účte?
Ušetrené peniaze za nájom: cca 4.000 eur
Zarobené peniaze vďaka ušetrenému času: doplňte Vy
Ušetrené peniaze za kúrenie: cca 10.000 eur
Ušetrené peniaze za väčší dom: cca 9.000 eur na 100 m2

V priebehu 10 rokov Vám pri výstavbe priemerne veľkého 3m domu zostane minimálne 23.000 eur, ktoré by ste inak spotrebovali užívaním alebo výstavbou z tradičných zastaraných materiálov.

Takáto úspora peňazí a času stojí určite na premyslenie.

Čo poviete?

S pozdravom Adam Debnár

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: